Combattant Agressé par les gardes de Kabila: Boketshu Wa Yambo, Jacko et Esso Réagissent..

6

Réaction de Boketshu Wa Yambo, Jacko et Esso à l’agression d’un combattant par les gardes de Kabila…Suivez


6 COMMENTS

  1. Boza ba Combattants te boza suspendu depuis kala na yo faux pasteur tika tribalisme na combat
    Botika ba vidéo ezanga tina ba mikonzi ya combat bakoloba vive Kamerhe

  2. MERCI MINGI NZAMBE ABATELA BINO BATU OYO BAKOFINGI BINO BAZALI NA MISO TE BAZALI BAZOBA PE BOZALI BANA MISALA YABA RUANDAIS BISOBA VRAIS CONGOLAIS TOKOSALAKA JAMAIS BANA MISALA YABA RUANDAIS ……. MERCI LISUSU BOKETSHU ESSO JACKO SAYALA IDOLOGIE KITOKO BA VRAIS COMBATTANT YA SOLO SOLO NA IDOLOGIE OYO TOBOYI BA FANATIQUE AWA BOKENDE KOYEMBELAKA BATU NA BINO BANZALELO AWA MAKAMBU YA KINZALELO EZALITE MAKAMBU YA POLITIQUE AWA TE YANGO EYE KOKABULA COMBAT AWA TE BINO BA FANATIQUE BOKENDE NA APARECO NA IDPS BA FANATIQUE YA NGBANDA NA TSHISEKEDI AWA TE …………… VIVA LES VRAIS COMBATTANT OYO BAZALI KOBUNDELA BATU TE TE TE

  3. Bino esi bo beta nani ndenge boza wana misatu? mayele bozalaka nango té, mitema likundu kaka bino nde bokosalela peuple nini? Le seul mérite na bino eza Kosala ba Vidéo.

  4. Rais Kabila, jee wewe hauone hao watu wanaokuzunguuka wanapenda
    kukuuwisha? Na kama ni wewe uliye washauria hivyo umedanganyika saana!
    Ulichagua nafasi mbaya sana ya kutenda kitendo kama hicho. Hiyo imeonyesha
    wazi kama mastaki yote watu wa opposition wanakustaki ni ya kweli kabisa. Uko
    muuwaji. Na ujue vijana wale waliopiga combattant wanakuuwisha. Mwisho wako umefika. Kabila ambia
    watu wako kama wewe na wao hamujue hapa Marekani tulipo Cameras zipo popote
    hata chooni na porini. Vizibitisho vyote vipo si kule Kinshasa kwenye waliua baba
    yako Raisi ofisini bila kujua ni nani aliyefanya vile. Watu sawa Lambert Mende, Boshab, Francis,
    Kengo na wengine, hao ndiyo watakuuwisha. Ujue hizo ndizo alama za kuonyesha
    utawala wako umeisha. Ingekua heri uache hata mbele ya fin mandat, sababu
    makosa yako itazidi kuongezeka.

  5. FÉLICITATION BANDEKO NA NGA, BOTELEMI PO YA MBOKA BA OYO BAZO FINGA BINO, TOYEBI BAZALI SOIT BA RWANDAIS, OU BA COLLABOTS BANGO NDE BALIAKA MBONGO YA MAKILA YA PEUPLE CONGOLAIS! BOKENDE LIBISO MOKAKO SWAAAAAAAAAAAAAAA!!!
    QUE DIEU BÉNISSE LE CONGO!!!!!!!!!!

Leave a Reply to YA ZAMBO Cancel reply

Please enter your comment!
Please enter your name here